מטיילים בשבילי עמק המעיינות

הזמינו עכשיו את החופשה המושלמת

מצפים, מסלולים ומעיינות מרעננים

מצפה שלם הוא תל רדערה
ניתן לצאת מטירת צבי ומיד אחרי השער לפנות שמאלה כלומר מערבה ולהגיע למצפה מתניה לזכרו של מתניה ראבינסון בן הקיבוץ שנפל במבצע חומת מגן. על המצפה פרגולה יפה ותצפית לכל הסביבה מתחת למצפה נחשף בית כנסת עתיק ורצפת פסיפס מרהיבה.

מכאן נמשיך בנסיעה לפי וויז לתל שלם לכיוון דרום בדרכים חקלאיות ובנוף החקלאי היפה של האזור. עם ההגעה לתל שם מחנים בתחתית התל ומעפילים רגלית. מכאן תצפית נהדרת 360 מעלות בשלט ההסבר ניכר שהתל היה משמעותי לאורך התקופות כולל נקודת טבילה בראשית הנצרות במעיין הסמוך. מכאן ניתן לחזור לטירת צבי בכביש המשובש היורד מהתל לכיוון צפון ועובר בינות לבריכות הדגים של קיבוץ עין הנציב.

שביל המפלים הלבנים
ממערב לצומת עין הנציב מצפון לכביש ממוקם שלט גדול המכריז על שביל המפלים הלבנים. משאירים שם את הרכב ונכנסים לשביל קסום בתוך הצמחייה. ההליכה במים בגובה של 40 ס"מ – עד 1 מטר אורך המסלול כ-45 דקות והוא מתאים לילדים מכיתה א' בצמוד למבוגר. בסיום המסלול יוצאים מהמים וחוזרים לרכב בדרך עפר. יש להצטייד בבגדים לרחצה מלאה, נעלי מים או סנדלי שורש סגורות, לא מומלץ עם כפכפים. מצ"ב תמונה.

מעיין המסיל
ניתן לרשום בוויז המסיל. במקום בריכת צלולה בעומק של מטר ובסמוך לה חורשת אקליפטוסים נחמדה. מתאים מאוד פיקניק משפחתי נינוח. בסמוך ניתן לטפס לתל צמד ולצפות על הסביבה. בראש התל פסל המנציח את סיפור אנשי יבש גלעד ושאול המלך. 

בריכת אבוקה
כ- 2 ק"מ מזרחה מהמסיל. בריכת אבוקה בריכה יפה ועמוקה, המאפשרת רחצה והתרעננות. שימו לב שהבריכה עמוקה ואינה מתאימה לילדים קטנים.

מצפור היפו ותל כרפס
נוסעים לקיבוץ מעוז חיים, מול הקיבוץ יש פניה של כביש בטחון לכיוון מזרח. נוסעים בכביש 1.5 קילומטר מעט לפני הבסיס הצבאי פונים שוב ימינה ומיד שמאלה לתצפית מסודרת. מכאן ניתן לראות היטב את מעבר הגבול, הרי הגלעד ועמק הזרימה של הירדן. במקום שתי אנדרטאות לחיילים שנפלו כאן בתקופת מלחמת ההתשה. לאחד מהם יש קולן המסביר ומזכיר את סיפורו. בנוסף ישנם שולחנות קק"ל ופינה למדורה.

ממשיכים לנוע על כביש הביטחון לכיוון דרום יגיעו אחרי 3 קילומטר לתל כרפס. גם כאן פרגולה וספסלים ותצפית נהדרת לכיוון מזרח עם שילוט מסביר .

לפרטים והזמנות צרו איתנו קשר

או מלאו את הפרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם
חזרה למעלה דילוג לתוכן