חוות הרוח בגלבוע

הזמינו עכשיו את החופשה המושלמת

חוות הרוח

חוות הרוח בגלבוע

מרכז המבקרים לאנרגיות נקיות בנוי במרכזה של חוות טורבינות רוח חדשה הניצבת בראש הגלבוע בסמוך לקיבוץ מעלה גלבוע. בחווה 14 טורבינות ענק בגובה 75 מטר המפיקות חשמל נקי וידידותי לסביבה. פרוייקט זה הוא מימוש חזון של אנרגיה מתחדשת שקיבוץ מעלה גלבוע מקדם במגוון דרכים.
בצמוד לטורבינות נבנה מאגר מים בנפח של 2.7 מיליון קוב מים, שהוא חלק ממערכת חדשנית ופרוייקט הנדסי אדיר ממדים לאגירת אנרגיה וייצור חשמל.
על כלל מבני המשק בקיבוץ מוצבים קולטים להפקת חשמל סולארי.
מרכז המבקרים מאפשר אם כך לגעת, לשמוע, לראות מקרוב, לחוש את מימוש החזון וללמוד על אמצעי ייצור חשמל ידידותיים לסביבה.

במרכז המבקרים מרפסת תצפית מרשימה על עמק המעיינות והרי הגלעד, סרט על כוחה של הרוח ועמדות אינטראקטיביות ללמידה על טורבינות רוח. לאחר ביקור של כחצי שעה יוצאים לטיול בשביל הטורבינות – מסלול של עד 800 מטר בשביל מישורי ונוח (אפשר ללכת רק את חלקו של השביל לפי רצון המטיילים). על הטורבינות מודפסים שירים, ולאורך השביל נראה את הטורבינות מקרוב, נצפה במאגר האגירה השאובה ונסיים במצפור של שם דובי וערן שמיר – אב ובנו בני שדה אליהו שנפלו בשירותם הצבאי.
משך הסיור – שעה עד שעה וחצי.

ניתן להוסיף סדנאות עפיפונים ושבשבות, הרצאות מותאמות לקבוצה, ביקור ברפת או בבית האריזה לגזר או ביקור ולימוד בישיבת מעלה גלבוע (למשל לימוד על אקולוגיה ביהדות), וכן לשלב סיורים בגלבוע או בעמק.

ימי פעילות: א-ה 8:30-16:00, שישי וערב חג עד 12:00 בשעון חורף ועד 14:00 בשעון קיץ.
לסיור מודרך יש להזמין מקום מראש, לביקור ללא הדרכה אין צורך לתאם.

שתפו

אתרי בילוי נוספים

ביו תור

ביו תור שדה אליהו

מרכז ביו-תור הינו מרכז תיירותי המתמחה בסיורים בתחום החקלאות האורגנית וההדברה הביולוגית. ביו-תור פועל מתוך אמונה בדרך חיים בת קיימא בה בחרנו ומתוך רצון להעביר

קרא עוד »
חזרה למעלה דילוג לתוכן