הצעה לסיור תצפיות בסביבת הקיבוץ

הזמינו עכשיו את החופשה המושלמת

הצעה לסיור תצפיות בסביבת הקיבוץ

הסתיו היא עונה מושלמת לחופשה בעמק המעיינות. שילוב מנצח של טמפרטורות נוחות ומגוון עשיר של עופות נודדים שבחרו לעשות כאן את מנוחתם.

ריכזנו עבורכם מספר נקודות תצפית מומלצות, ניתן להגיע אליהן ברגל (בטיול רגוע או בזמן הצעידה היומית), באופניים או ברכב פרטי.

בריכות הדגים שלנו הן לא רק משאב כלכלי, הן מהוות מקום מפגש לעופות הנודדים, מרהיבות ביופיין ושוכנות אל מול הרי הגלעד. בין הבריכות ישנם שבילים רחבים ונוחים בהם תוכלו להתהלך או להתנייד בקלות.

ניתן לצאת מ"שער דייגים" (סמוך למשק חי- מסומן במפות האתר) פנו ימינה לאורך גדר המערכת, לאחר כ 500 מ' ישנה תצפית לזכרם של חברי הקיבוץ עזרא יוחנן ורמי רוזנצוויג, שהיו מוותיקי ומובילי ענף המדגה שנים רבות, ושניהם נפטרו בטרם עת. חבריהם הדייגים הקימו לזכרם תצפית נוחה ונעימה.

משם המשיכו באותו כיוון לאורך גדר המערכת (עוד כ 500 מ') עד שתגיעו לשדרת התמרים ע"ש שאול שמואלי, ממקימי מובילי ענף התמרים של הקיבוץ.

השדרה מובילה לכיוון מזרח בסיומה ישנה עליה קלה ובסופה תהנו מנוף מרהיב של הרי הגלעד והכפרים של ממלכת ירדן, וכמובן של בריכות הדגים. באזור הזה וודאי תגלו אינספור חסידות לבנות ושחורות, דיות, שקנאים ועוד עופות.

ניתן לעקוף את הבריכות מימין או משמאל, בקצה המזרחי של הבריכות קיימת נקודת תצפית נוספת "מצפה יצחק" על שמו של יצחק אריאל, ממייסדי ענף המדגה בקיבוץ.

מוזמנים להמשיך ולטייל בין בריכות הדגים, ופשוט להנות מהנוף, מהשלווה ומציוצי הצפורים.

חופשה מהנה

 

שתפו

חדשות נוספות

קיץ משפחתי בגלבוע

הצטרפו לקיץ מלא בחוויות עם מרכז סיור גלבוע מעיינות ע"ש סרן צביקה קפלן טיולי משפחות, פעילות מדליקה של הקמת ישוב חומה ומגדל, טיולי אור ירח

קרא עוד »
חזרה למעלה דילוג לתוכן